Winda schodowa dla osób niepełnosprawnych a cena dwóch krzesełek schodowych zamiast jednego krzywoliniowego

Krzesełko schodowe Acorn

Winda schodowa dla osób niepełnosprawnych a cena dwóch krzesełek schodowych zamiast jednego krzywoliniowego

Na rynku dostępne są krzesełka prostoliniowe na schody proste i krzywoliniowe na schody zabiegowe. Cena krzesełka krzywoliniowego jest dosyć wysoka. Bardzo często proponujemy naszym Klientom, którzy potrzebują pokonać schody dwubiegowe czyli zbudowane z dwóch części prostych rozdzielonych podestem, montaż w ramach oszczędności dwóch krzesełek prostoliniowych zamiast jednego na szynie krzywoliniowej. Dwa krzesełka schodowe prostoliniowe są zawsze o około 20 do 30 procent tańsze niż jedno krzesełko na szynie krzywoliniowej. Zatem można powiedzieć, że cena windy schodowej dla osób niepełnosprawnych na szynie prostej jest przystępniejsza.

Dwa krzesełka prostoliniowe

Krzesełko krzywoliniowe czy prostoliniowe?

Krzesełka krzywoliniowe są zawsze robione pod konkretne zamówienie, pod konkretne schody, jest to produkt szyty na miarę. Natomiast krzesełka prostoliniowe są to urządzenia szablonowe, które można dopasować do większości schodów. Ich produkcja jest dużo tańsza. Dosyć często proponujemy ekonomicznie lepsze rozwiązanie czyli dwa krzesełka prostoliniowe, zamiast jednego krzywoliniowego.

 

Winda dla osób niepełnosprawnych a wygoda użytkowania

Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę to, że krzesło krzywoliniowe jest rozwiązaniem dużo bardziej wygodniejszym. Osoba na wózku inwalidzkim nie musi się na podeście przesiadać, osoba, która ma trudności z chodzeniem też nie musi tego robić. Wjazd tym krzesełkiem krzywoliniowym jest dużo bardziej komfortowy niż wjazd dwoma krzesełkami schodowymi z przesiadką na podeście. Coraz więcej osób wraz z rozwojem lat i chorób wymieniają dwa krzesełka chodowe na szynie prostej na jedno na szynie krzywoliniowej. Pojawiają się problemy z przesiadką, nowe choroby, które uniemożliwiają korzystanie z dwóch krzesełek. Stan zdrowotny osoby użytkującej może się pogorszyć i uniemożliwić przesiadkę.

Winda dla osób niepełnosprawnych a cena końcowego montażu

My jako firma demontujemy stare krzesełka prostoliniowe, i montujemy nowe krzywoliniowe. Z tych używanych krzesełek się rozliczamy przy wycenie kupna nowego. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że raz na pięć lat można też wziąć dofinansowanie z PFRON. Krzesło krzywoliniowe lub platforma schodowa krzywoliniowa będzie zakupem droższym, jednakże na pewno wygodniejszym i efektywniejszym.

Montaż krzesełka prostoliniowego i krzywoliniowego wygląda podobnie. Szynę jezdną montuje się do schodów, krzesełko na dole i na górze parkuje w tym samym miejscu. Pod kątem użytkowym i obsługi system transportu osoby na górę i w dół się nie zmienia. Zmienia się jedynie komfort użytkowania nowego krzesełka prostoliniowego.

Skontaktuj się z naszym doradcą