Serwis krzesełka schodowego od A do Z

krzesełko dla seniora

Serwis krzesełka schodowego od A do Z

Regularne serwisowanie windy schodowej zapewni Ci bezpieczeństwo i wydłuży okres korzystania z urządzenia do likwidacji barier. Zobacz, ile kosztuje wizyta serwisanta i poznaj sprawdzone patenty na to, aby Twoje krzesełko schodowe pozostało sprawne przez wiele lat. 

naprawa krzesełka schodowego
Regularne serwisowanie wydłuży żywotność Twojego krzesełka schodowego.

Przeznacz 5 minut na przeczytanie artykułu i dowiedz się:

  • jak często zamawiać serwis windy schodowej,
  • dlaczego regularne serwisowanie krzesełek schodowych jest takie ważne,
  • ile kosztuje serwis krzesełka schodowego Acorn,
  • co zrobić, by dłużej cieszyć się swoim krzesełkiem dla seniora.

Naprawa krzesełka schodowego Otolift. Jak zgłosić usterkę?

Twoja winda dla seniora nagle przestała działać? A może zbliża się czas serwisu? Zanim do nas zadzwonisz, sprawdź koniecznie, jaki model urządzenia posiadasz. Może to być np. krzesełko schodowe Otolift Two lub Acorn Superglide. Upewnij się też, kto wykonał jego montaż (Windy Schodowe czy inna firma), oraz czy krzesełko schodowe było regularnie użytkowane.

Znając rodzaj i model urządzenia, będziemy mogli szybciej Ci pomóc. A w niektórych sytuacjach podpowiemy Ci przez telefon, jak rozwiązać problem bez konieczności naprawiania windy. Czasami zdarza się, że przyczyną „usterki” krzesełka schodowego jest bowiem błahostka, np. nie do końca obrócone siedzisko lub krawędziówka, która się zacięła.

naprawa krzesełka schodowego Otolift
Podczas serwisu dowiesz się m.in. za ile czasu trzeba będzie wymienić akumulatory w Twojej windzie schodowej.

Regularny serwis wind schodowych to podstawa

Choć często jesteśmy w stanie pomóc klientom podczas rozmowy telefonicznej, to porady naszych ekspertów nigdy nie zastąpią regularnego serwisowania krzesełek schodowych. Dzięki serwisowi Twoja winda schodowa będzie bezpieczna, niezawodna i dłużej zachowa sprawność.

Unikniesz też nagłego zatrzymania się krzesełka schodowego z powodu wyczerpania się akumulatorów, które należy wymieniać co kilka lat. Serwisant z firmy Windy Schodowe podczas każdej wizyty weryfikuje stan akumulatorów i określa, jak długo pozostaną sprawne. Dzięki temu będziesz mógł korzystać ze swojego krzesełka schodowego przez cały czas – bez ryzyka, że niespodziewanie przestanie działać.

serwis krzesełka schodowego Acorn
Jeśli Twoje krzesło schodowe nie działa, zadzwoń do firmy Windy Schodowe i skorzystaj z pomocy naszego specjalisty.

Ile kosztuje serwis krzesełka schodowego Acorn?

Serwisowanie wind schodowych wiąże się z kosztami, których wysokość zależy od ilości pracy, jaką musi wykonać serwisant krzesła schodowego. Czasami urządzenie wymaga wyregulowania, a innym razem naprawy lub wymiany akumulatorów. Ile zatem może kosztować serwisowanie windy schodowej?

Cena standarowej wizyty serwisowej wynosi zwykle ok. 200-300 zł. Jeżeli urządzenie wymaga naprawy, koszty rosną. Podobnie jak w przypadku konieczności wymiany akumulatorów na nowe, co stanowi wydatek rzędu 600 zł.

serwis wind schodowych
Pamiętaj o tym, żeby uruchomić krzesełko schodowe przynajmniej raz w tygodniu.

3 patenty na dłuższe użytkowanie windy schodowej

Regularne serwisowanie minidźwigu jest istotne, lecz nie wystarczy, by zapewnić urządzeniu niezawodne działanie przez wiele lat. Poniżej prezentujemy proste sposoby na wydłużenie czasu, w którym Twoje krzesełko schodowe zachowa pełną sprawność.

  1. Regularne korzystanie z krzesełka schodowego

Nie używasz windy schodowej na co dzień? W takim razie pamiętaj o tym, by skorzystać z niej przynajmniej raz na tydzień i nie rzadziej niż raz na 2 tygodnie. Długie przerwy w uruchamianiu krzesełek schodowych szkodzą tym urządzeniom i zwiększają ryzyko, że winda przestanie działać.

  1. Wpięcie ładowarki do gniazdka elektrycznego

Winda schodowa – jak każdy dźwig zasilany akumulatorowo, powinna mieć ładowarkę na stałe wpiętą do gniazdka elektrycznego. Nie odłączaj jej, jeśli chcesz utrzymać sprawność swojego krzesełka schodowego. Pamiętaj także o tym, by zawsze pozostawiać windę na stacji ładowania.

  1. Korzystanie z windy schodowej zgodnie z instrukcją

Krzesełko schodowe nie zostało przystosowane do ciągłej pracy. Nie można więc z niego korzystać 20 lub 30 razy z rzędu, jeżdżąc w górę i w dół. Zgodnie z instrukcją należy pozwolić urządzeniu „odpocząć” po każdych 2-3 przejazdach.

Windy Schodowe Rafał Kurzyna

FAQ

Jak często należy zamawiać serwis krzesełka schodowego?

Częstotliwość serwisowania wind schodowych zależy od wielu czynników – m.in. od modelu urządzenia, warunków jego montażu oraz liczby użytkowników. W większości przypadków wystarczy zamówić wizytę serwisanta raz w roku.

Jak długo trzeba czekać na przyjazd serwisanta windy schodowej?

Serwisanci z firmy Windy Schodowe wiedzą, jak ważna jest szybka naprawa krzesełka schodowego. Dlatego starają się skrócić do minimum czas przyjazdu do klienta – zarówno w przypadku usterki urządzenia, jak i konieczności wykonania serwisu. Montujemy windy schodowe na terenie całego kraju, możemy więc przyjechać do każdego miejsca w Polsce w ciągu 1-2 tygodni od przyjęcia zgłoszenia. Czasami okres oczekiwania na serwisanta może być jednak krótszy – zadzwoń do nas, aby sprawdzić najbliższy wolny termin.