Ile kosztuje winda schodowa?

Krzesełko schodowe

Ile kosztuje winda schodowa?

Ile kosztuje winda krzesełkowa? Zakup windy schodowej to inwestycja w swoją wolność i niezależność. Krzesełko schodowe sprawi, że osoby zmagające się z problemami z chodzeniem po schodach będą mogły swobodnie poruszać się po całym domu. Co więcej, montaż krzesełka schodowego jest o wiele prostszym i tańszym rozwiązaniem niż konieczność sprzedaży obecnego domu i zakup nowego lokum, dostosowanego do potrzeb seniora lub osoby niepełnosprawnej. Jednak wciąż, najbardziej nurtującym pytaniem pozostaje: “Ile kosztuje montaż windy krzesełkowej?”. W firmie Windy Schodowe dobrze wiemy, z jakimi rozterkami zmagają się nasi klienci. Dlatego przygotowaliśmy zestaw pytań, które pomogą Ci lepiej określić koszt windy schodowej do Twojego domu.

Krzesełko schodowe
Krzesełko schodowe nie jest drogą inwestycją.

 

Aby móc realistycznie oszacować cenę urządzenia, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Oto kilka z nich:

  • Potrzebna jest winda schodowa na schody proste czy zabiegowe?

(Krzesełko schodowe na schody zabiegowe, czyli z zakrętem, jest o wiele droższe niż urządzenie na schody proste).

  • Wysokość schodów lub liczba stopni

(Im dłuższa będzie szyna jezdna, tym wyższa cena krzesełka).

  • W przypadku schodów zabiegowych – ile zakrętów na nich występuje?

(Każdy zakręt zwiększa cenę krzesełka, ponieważ rośnie stopień skomplikowania szyny jezdnej.

  • Czy rozważasz zakup używanego krzesełka schodowego?

(To możliwe tylko w przypadku wind na schody proste).

  • Czy możesz kupić krzesełko z dofinansowaniem PFRON z tytułu likwidacji barier architektonicznych?

(Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą skorzystać z dofinansowania aż do 95% ceny nowego urządzenia).

 

Jak widzisz, na cenę krzesełka wpływa mnóstwo zmiennych. To dlatego w zasadzie niemożliwe jest określenie kosztu urządzenia, jeśli tak naprawdę nie wiadomo, jakie krzesełko jest poszukiwane.

Krzesełko na schody proste

Można jednak przyjąć, że model Homeglide – najtańsze nowe krzesełko na schody proste kosztuje 11 tysięcy złotych. Krzesełka Acorn Superglide są nieco droższe i ich zakup to wydatek ok. 12,5 tysiąca złotych. Z kolei używane krzesełko to koszt 9 tysięcy złotych.

Winda krzesełkowa na schody zabiegowe

Dostępne w naszej ofercie krzesełko Otolift Modul AIR kosztuje od 31,5 do 39 tysięcy złotych. Średnia cena urządzenia to około 38 tysięcy złotych.

W dalszej części artykułu poznasz sposoby na obniżenie ceny krzesełka schodowego.

Dofinansowanie PFRON

Krzesełka schodowe jako urządzenia likwidujące bariery architektoniczne są objęte dofinansowaniem ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Oznacza to, że jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności (dowolnego stopnia) możesz ubiegać się o wsparcie finansowe do zakupu windy krzesełkowej. Aby je otrzymać, skontaktuj się z odpowiednim wydziałem MOPS lub MOPR. W urzędzie dowiesz się, jakie dokumenty i zaświadczenia należy przygotować, aby otrzymać dofinansowanie. Następnie skompletuj dokumenty i złóż wniosek o dotację. Nie zrażaj się, jeśli za pierwszym razem nie uda Ci się dostać środków z Funduszu. Z doświadczenia wiemy, że zdecydowana większość naszych klientów otrzymuje pozytywne rozpatrzenie wniosku. Pamiętaj też, że niektóre urzędy przyjmują wnioski tylko na początku roku, a inne przez cały rok.

Krzesełko dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Ceny krzesełek schodowych – Często zadawane pytania czyli ile kosztuje winda krzesełkowa?

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziesz tu wyjaśnienia Twoich wątpliwości, napisz do nas. Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje rozterki.

Czemu krzesełka na schody zabiegowe są droższe?

Krzesełka na szynie krzywoliniowej są znacznie droższe. Wynika to z faktu, że w ich przypadku szyna jezdna musi być produkowana w pojedynczych egzemplarzach – dopasowanych do konkretnego układu i kształtu schodów. W tym artykule dowiesz się więcej o tym, jak wygląda proces projektowania i montażu krzesełka Otolift Modul AIR na schody zabiegowe.

Jak dbać o windę schodową?

Tak naprawdę winda schodowa nie wymaga żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli chodzi o bieżącą obsługę, to wystarczy, że w trakcie standardowych porządków w domu, przetrzesz szynę wilgotną ściereczką. Oczywiście musisz też pamiętać o regularnych przeglądach technicznych. O wszystkich zaleceniach dowiesz się podczas montażu od naszej ekipy.

Czy krzesełka schodowe często się psują?

Nie. Nowoczesne windy krzesełkowe to praktycznie bezawaryjne urządzenia. W firmie Windy Schodowe współpracujemy tylko z wiodącymi producentami krzesełek schodowych, dlatego możemy zagwarantować najwyższą jakość. Jeśli krzesełko schodowe nie działa, przeważnie wynika to z drobnych błędów po stronie użytkownika (rozładowany akumulator, przeszkody na torze jazdy). Przeczytaj artykuł, w którym opisaliśmy najczęstsze przyczyny, dlaczego winda krzesełkowa nie jedzie.

Jak skorzystać z dofinansowania pfron?

Czy warto kupić używane krzesełko schodowe?

Jeśli możesz kupić używane krzesełko schodowe od zaufanego pośrednika, to zdecydowanie warto rozważyć tę możliwość. Dzięki temu masz pewność, że kupujesz w pełni sprawne urządzenie. W każdym krzesełku schodowym, które trafia w nasze ręce, wymieniamy baterię akumulatora i obicie tapicerki.

Czy winda krzesełkowa zajmuje dużo miejsca na schodach?

Nie. Szyna zamontowanego krzesełka schodowego zmniejsza dostępną szerokość schodów tylko o 20 cm. Pozostali mieszkańcy domu mogą wciąż bez utrudnień z nich korzystać. Dolny i górny przystanek windy oraz stacja ładowania są tak umieszczone, aby nie sprawiać problemów innym członkom rodziny.

Czy można dostać dofinansowanie do zakupu krzesełka schodowego?

Tak! Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych może przyznać dofinansowanie w wysokości aż 95% ceny krzesełka. Pamiętaj jednak, że o wsparcie finansowe mogą ubiegać się wyłącznie osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności i że są nim objęte tylko nowe urządzenia. Przeczytaj więcej o dofinansowaniu PFRON do likwidacji barier architektonicznych.