Krzesełko schodowe Acorn Superglide na torze prostoliniowym

Wybór odpowiedniego krzesła schodowego może okazać się nie lada wyzwaniem. Oferta dostępna na ryku jest bardzo rozbudowana, a same urządzenia dzielimy na te poruszające się po torze prostym oraz poruszające się po torze krzywoliniowym.

Jeżeli jednak szukasz krzesła na schody proste, powinieneś rozważyć zakup krzesełka schodowego Acorn Superglide. Ten model cieszy się ogromnym zaufaniem w naszym kraju wśród osób starszych i niepełnosprawnych. To co wyróżnia Acorn Superglide to niezawodność, bezpieczeństwo przy zachowaniu konkurencyjnej ceny.

Jak obsłużyć krzesło schodowe dla osób starszych firmy Acorn?

Obsługa windy przyschodowej jest bardzo prosta – wystarczy wygodnie usiąść na krzesełku, opierając ręce o podłokietniki a nogi stawiając na podnóżku. Aby wprawić krzesło schodowe w ruch, należy użyć pilota zdalnego sterowania lub joysticka (znajdującego się w podłokietniku) i przytrzymać przycisk „dół” do jazdy w dół lub „góra” aby wrócić. Zachowując bezpieczeństwo na górnym przystanku, możemy skorzystać z obracanego siedzenia podczas wsiadania na krzesełko.

Zobacz jak winda przyschodowa Acorn działa w praktyce:

Bezpieczeństwo i komfort podczas korzystania z krzesełka schodowego

Winda Schodowa Acorn Superglide została wyposażona w szereg funkcji ułatwiające użytkowanie oraz dbające o Twoje bezpieczeństwo. Standardowe wyposażenie krzesełka składa się z:

  • Obracanego siedzisko – ułatwia bezpieczne i wygodne wsiadanie oraz zsiadanie z krzesełka
  • Składany podnóżek, podłokietniki oraz siedzisko – jeżeli nie używasz krzesełka, możesz je złożyć, aby udostępnić miejsce na schodach
  • Pasy bezpieczeństwa
  • Czujniki alarmujące i zatrzymujące krzesło, gdy napotkamy przeszkodę podczas transportu po schodach

Gdzie mogę zamontować windę schodową Acorn?

Model Superglide jest bardzo uniwersalnym urządzeniem, które możemy wykorzystać wewnątrz budynku – w domach, blokach, miejscach publicznych takich jak urzędy, sklepy albo zakłady pracy. Producent dodatkowo zadbał o to, aby krzesełko było niezawodne w każdych warunkach atmosferycznych. Jeżeli schody, które mamy do pokonania znajdują się na zewnątrz np. przed domem, blokiem, albo na tarasie – krzesełko Acorn również będzie świetnym rozwiązaniem. Dodatkowym zabezpieczeniem przed deszczem lub śniegiem jest specjalny pokrowiec na krzesełko, który należy zakładać, gdy urządzenie nie jest używane.

Obrócone siedzisko krzesełka Acorn - umożliwia bezpieczne i wygodne wsiadanie/zsiadanie z krzesełka

Specyfikacja urządzenia

Krzesełko porusza się po aluminiowej szynie, która jest montowana do schodów prostych. Standardowa długość szyny wynosi 5 m – oczywiście ta długość może zostać skrócona lub przedłużona w razie potrzeby. Montaż szyny jest możliwy po prawej jak i po lewej stronie schodów – poznaj parametry techniczne krzesełka.

Poznaj pozostałe krzesełka schodowe na torze prostym:

Przeczytaj również:

Masz pytania dotyczące urządzeń dźwigowych i likwidacji barier architektonicznych? Zapraszamy do kontaktu!

lub zadzwoń

+48 692 44 94 74

Udźwig 127 kg
Moc 0,25 kW
Prędkość podróżowania Poniżej 0,15 m/s
Typ napędu Zębatka
Zasilanie 24V DC / 220V-230V ~50Hz
Szyna Aluminiowa
Sterowanie Joystick lub zdalne (pilot)
Minimalna szerokość schodów 60 cm
Kąt nachylenia schodów 23°-55°
Okres gwarancji 24 miesiące (36 miesięcy za dopłatą)