Krzesła schodowe na szynie krzywoliniowej

Posiadasz schody kręcone lub zabiegowe? Na ten przypadek są specjalne krzesła.

Krzesełka schodowe mogą poruszać się zarówno po szynie prostej jak i krzywoliniowej, dlatego istotną kwestią przy zamawianiu urządzenia jest informacja czy schody mają bieg prosty, czy też łamany lub kręty. Z naszego doświadczenia wynika, że praktycznie na każdych schodach da się zainstalować krzesełko schodowe – oczywiście windy krzesełkowe na szynie krzywoliniowej mają o wiele większe możliwości i można je dopasować indywidualnie do każdego rodzaju schodów.

Jak powstają windy krzesełkowe na torze krzywoliniowym?

Windy krzesełkowe na schody kręte są zamawiane i produkowane indywidulanie pod konkretne miejsce instalacji. Potrzebne jest odpowiednie wyprofilowanie szyny jezdnej, aby idealnie dopasować je niezależnie od złożoności i kształtu danej klatki schodowej. Jednak przed zainstalowaniem i wyprodukowaniem windy krzesełkowej na szynie krzywoliniowej konieczne są odpowiednie pomiary schodów dokonane przez specjalistów z firmy dźwigowej.

W trakcie pomiaru należy z dużą dokładnością zmierzyć każdy stopień oraz każdy wymiar na schodach. Bez otrzymania precyzyjnego pomiaru producent krzesła nie rozpocznie projektu windy schodowej na schody krzywoliniowe. W kolejnym etapie powstaje projekt wykonawczy, czyli rysunek techniczny danych schodów (często w formacie 3D) – na jego podstawie fabryka wykona dane urządzenie, a ekipa monterska je zainstaluje.

Jakie krzesło krzywoliniowe kupić - producenci?

Rozwiązania dla schodów krętych, prostych, wewnętrznych i zewnętrznych posiada w swojej ofercie m.in. holenderska firma Otolift. Krzesła te z powodzeniem można stosować dla każdego rodzaju schodów. Zostały one skonstruowane tak, aby umożliwić montaż zarówno po zewnętrznym biegu schodów jak i wewnętrznym. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania, przystępna cena i szeroka gama modeli oraz kolorów; podobnie jak krzesła poruszające się po torze prostym posiadają one składane siedzisko, podnóżek i podłokietniki dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca na schodach po ich złożeniu. Krzesełko schodowe krzywoliniowe dla seniorów Otolift wyróżnia się przemyślaną konstrukcją, która zapewnia komfort i bezpieczeństwo przemieszczania się. Otolift TWO posiada bardzo subtelne i ponadczasowe wzornictwo, dzięki któremu łatwo komponuje się w każdym wnętrzu – dostępnych jest wiele kolorów tapicerki krzesła oraz szyn jezdnych.

Krzesełka Otolift TWO poruszają się na dwóch cienkich szynach, które zapewniają im całkowicie stabilną i bezpieczną jazdę. Dodatkowo, mają one możliwość jazdy na schodach o nachyleniu do 70 stopni. Ponadto dostępne są opcje z tzw. składaną szyną, którą można stosować wówczas, kiedy bezpośrednio przez schodami znajdują drzwi lub nie ma wystarczającej ilości miejsca. Udźwig tych podnośników wynosi 130 kg, są one zasilane z akumulatorów, które są ładowane na przystankach (na dole i na górze schodów lub na przystankach pośrednich) z sieci jednofazowej 230V/50Hz. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą joysticka umieszczonego w podłokietniku. Dostępne są również tzw. kasety wezwań, które pozwalają na „ściągnięcie” krzesła z górnego przystanku na dolny. Krzesła te są bardzo ciche i posiadają tzw. system łagodnego startu i zatrzymania się, co dodatkowo podnosi komfort jazdy. Tapicerka oraz elementy konstrukcyjne tych urządzeń są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, co zapewnia ładne komponowanie się w każdym wnętrzu.

Działanie krzesełka schodowego krzywoliniowego model Otolift.

Bardzo dobrej jakości krzesełka schodowe krzywoliniowe oferuje angielska firma Acorn – jest to model Acorn Curve A180. Charakteryzują się one nowoczesną i ergonomiczną linią, ale co najważniejsze posiadają modułową budowę szyny jezdnej, dzięki czemu czas realizacji danego krzesełka na schody kręte jest bardzo krótki w porównaniu do konkurencji. Mała dźwignia sterująca umieszczona na podłokietnikach pozwala na uruchomienie krzesełka w kierunku wjazdu lub zjazdu ze schodów. Po dojechaniu na żądaną kondygnację siedzisko może zostać obrócone o 90 stopni i ustawione przodem do zejścia, aby uczynić je łatwym, wygodnym i bezpiecznym. Podnóżek jest wykonany z materiału przeciwpoślizgowego i jest wyposażony w listwy zabezpieczające, które powodują zatrzymanie krzesełka, gdyby na trasie jazdy pojawiła się jakaś przeszkoda.

Bardzo szybkie w realizacji i jedno z tańszych krzesełek schodowych krzywoliniowych model Acorn A180

Masz pytania dotyczące urządzeń dźwigowych i likwidacji barier architektonicznych? Zapraszamy do kontaktu!

lub zadzwoń

+48 692 44 94 74