Krzesła schodowe na szynie krzywoliniowej

Posiadasz schody kręcone lub zabiegowe? Na ten przypadek są specjalne krzesła.

Krzesła schodowe mogą poruszać się zarówno po szynie prostej jak i krzywoliniowej, dlatego istotną kwestią przy zamawianiu urządzenia jest informacja czy schody mają bieg prosty, czy też łamany lub kręty. Z naszego doświadczenia wynika, że praktycznie na każdych schodach da się zainstalować krzesełko schodowe. Oczywiście windy krzesełkowe na szynie krzywoliniowej mają o wiele większe możliwości i można je dopasować indywidualnie do każdego rodzaju schodów.

Krzesełko schodowe

Jak powstają windy krzesełkowe na torze krzywoliniowym?

Windy krzesełkowe na schody kręte są zamawiane i produkowane indywidulanie pod konkretne miejsce instalacji. Potrzebne jest odpowiednie wyprofilowanie szyny jezdnej, aby idealnie dopasować je niezależnie od złożoności i kształtu danej klatki schodowej. Jednak przed zainstalowaniem i wyprodukowaniem windy krzesełkowej na szynie krzywoliniowej konieczne są odpowiednie pomiary schodów dokonane przez specjalistów z firmy dźwigowej.

W trakcie pomiaru należy z dużą dokładnością zmierzyć każdy stopień oraz każdy wymiar na schodach. Bez otrzymania precyzyjnego pomiaru producent krzesła nie rozpocznie projektu windy schodowej na schody krzywoliniowe. W kolejnym etapie powstaje projekt wykonawczy, czyli rysunek techniczny danych schodów (często w formacie 3D) – na jego podstawie fabryka wykona dane urządzenie, a ekipa monterska je zainstaluje.

Jakie krzesło krzywoliniowe kupić - producenci?

Rozwiązania dla schodów krętych, prostych, wewnętrznych i zewnętrznych posiada w swojej ofercie m.in. holenderska firma Otolift. Krzesła te z powodzeniem można stosować dla każdego rodzaju schodów. Zostały one skonstruowane tak, aby umożliwić montaż zarówno po zewnętrznym biegu schodów jak i wewnętrznym. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania, przystępna cena i szeroka gama modeli oraz kolorów. Podobnie jak krzesła poruszające się po torze prostym posiadają one składane siedzisko, podnóżek i podłokietniki dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca na schodach po ich złożeniu. Krzesełko schodowe krzywoliniowe dla seniorów Otolift wyróżnia się przemyślaną konstrukcją, która zapewnia komfort i bezpieczeństwo przemieszczania się. Otolift TWO posiada bardzo subtelne i ponadczasowe wzornictwo. Dzięki temu łatwo komponuje się w każdym wnętrzu – dostępnych jest wiele kolorów tapicerki krzesła oraz szyn jezdnych.

Domowe krzesełka schodowe

Krzesełko schodowe OTOLIFT.

Krzesełka Otolift TWO poruszają się na dwóch cienkich szynach, które zapewniają im całkowicie stabilną i bezpieczną jazdę. Dodatkowo, mają one możliwość jazdy na schodach o nachyleniu do 70 stopni. Ponadto dostępne są opcje z tzw. składaną szyną, którą można stosować wówczas, kiedy bezpośrednio przez schodami znajdują drzwi lub nie ma wystarczającej ilości miejsca. Udźwig tych podnośników wynosi 130 kg, są one zasilane z akumulatorów, które są ładowane na przystankach (na dole i na górze schodów lub na przystankach pośrednich) z sieci jednofazowej 230V/50Hz. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą joysticka umieszczonego w podłokietniku. Dostępne są również tzw. kasety wezwań, które pozwalają na „ściągnięcie” krzesła z górnego przystanku na dolny. Krzesła te są bardzo ciche i posiadają tzw. system łagodnego startu i zatrzymania się, co dodatkowo podnosi komfort jazdy. Tapicerka oraz elementy konstrukcyjne tych urządzeń są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, co zapewnia ładne komponowanie się w każdym wnętrzu.

Działanie krzesełka schodowego krzywoliniowego model Otolift.

Krzesełko schodowe Acorn.

Bardzo dobrej jakości krzesełka schodowe krzywoliniowe oferuje angielska firma Acorn. Jest to model Acorn Curve A180. Charakteryzują się one nowoczesną i ergonomiczną linią, ale co najważniejsze posiadają modułową budowę szyny jezdnej. Dzięki czemu czas realizacji danego krzesełka na schody kręte jest bardzo krótki w porównaniu do konkurencji. Mała dźwignia sterująca umieszczona na podłokietnikach pozwala na uruchomienie krzesełka w kierunku wjazdu lub zjazdu ze schodów. Po dojechaniu na żądaną kondygnację siedzisko może zostać obrócone o 90 stopni i ustawione przodem do zejścia.  Dzięki temu jest to łatwe, wygodne i bezpieczne. Podnóżek jest wykonany z materiału przeciwpoślizgowego i jest wyposażony w listwy zabezpieczające, które powodują zatrzymanie krzesełka, gdyby na trasie jazdy pojawiła się jakaś przeszkoda.

Bardzo szybkie w realizacji i jedno z tańszych krzesełek schodowych krzywoliniowych model Acorn A180

Masz pytania dotyczące urządzeń dźwigowych i likwidacji barier architektonicznych? Zapraszamy do kontaktu!

lub zadzwoń

+48 692 44 94 74