TANIE PLATFORMY SCHODOWE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Tania platforma schodowa

TANIE PLATFORMY SCHODOWE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Platforma schodowa, zwana również platformą ukośną lub platformą przyschodową jest urządzeniem, które jest zazwyczaj instalowane w ciągu biegu schodowego (nad schodami).  Pozwala ono na przewiezienie osoby znajdującej się na wózku inwalidzkim.

Co to są platformy schodowe ?

Platformy schodowe są to urządzenie znacznie większe niż krzesełka schodowe – wymagają znacznie szerszych schodów – w zależności od modelu od 90 cm do 110 cm oraz co najmniej 130-140 cm na dole przed schodami. Tor jezdny platformy możemy zamontować do ściany – musi to być gruba, nośna ściana albo na specjalnych słupkach. Mocowanie i wytrzymałość ściany lub słupków powinna być duża – sama platforma schodowa waży ok. 100 kg i ma z reguły udźwig od 225 kg do nawet 300 kg.

Platforma schodowa
Platforma schodowa przewiezie osobę na wózku inwalidzkim

Przed schodami na dole platforma schodowa musi zjechać przed schody – w zależności od rozmiaru platformy oraz kąta nachylenia schodów urządzenia te potrzebują od 135 do nawet 180 cm wolnego miejsca na dole, przed pierwszym stopniem schodów. Na górze schodów platforma podjeżdża w ten sposób, że podest windy zatrzymuje się  na równo z poziomem podłogi.

 

Platforma schodowa – jakie są ceny?

Cena platformy schodowej przeznaczonej do transportu osób niepełnosprawnych jest również znacznie większa niż koszty dostawy i montażu krzesełka schodowego. Koszty tego rodzaju windy schodowej zależą od kilku czynników, z których najważniejsze to:

  • rodzaj schodów – proste czy kręcone lub zabiegowe
  • długość schodów oraz ilość i rodzaj zakrętów w przypadku platform krzywoliniowych
  • ilość wolnego miejsca na dole przed schodami, przy czym wartości minimalne zostały podane powyżej
  • sposób mocowania toru jezdnego platformy schodowej – do ściany (musi być gruba, nośna ściana) lub na słupkach (konstrukcja samonośna)
  • rodzaj platformy – zewnętrzna lub wewnętrzna, która może być montowana jedynie wewnątrz budynku
Dofinansownanie PFRON
Dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie na zakup platformy schodowej

Oczywiście do każdej platformy można wybrać dużo różnych opcji, które również wpływają na cenę.  Jest to na przykład sposób wykończenia (np. wersja ze stali nierdzewnej), opcje sterowania, itp. itd. Jedną z tańszych modeli platformy schodowej, która jest dostępna na naszym rynku jest platforma schodowa Delta. Innym tanim modelem platformy do transportu osób niepełnosprawnych jest Logic, który co ważne jest dostępny w firmie Windy Schodowe niemalże od ręki.

Ten rodzaj windy dla niepełnosprawnych oferuje wysoki poziom funkcjonalności przy bardzo przystępnej cenie. W przypadku platformy schodowej prostoliniowej, koszt całkowity dostawy i montażu platformy schodowej mieści się w granicach poniżej 30 tys zł.Cenę tą zawsze wyliczamy w firmie indywidualnie.  Nie ma tutaj stałej ceny katalogowej – z reguły każdy projekt jest nieco inny.

 

Platforma schodowa – co warto jeszcze wiedzieć?

Firma Windy Schodowe oferuje platformę schodową Delta po bardzo niskiej cenie. Platforma ta jest urządzeniem sprawdzonym, bezpiecznym i prostym w obsłudze. Dostarczamy ja wraz z pełną dokumentacją techniczną. A także wraz z instrukcją obsługi i serwisowania oraz deklaracją zgodności CE. Platformę schodową Delta montujemy w szkołach, urzędach oraz wielu innych miejscach użyteczności publicznej.

Poniżej przedstawiamy filmik pokazujący platformę schodową Delta – jeden z tańszych modeli platform schodowych dostępnych na naszym rynku