Tani sposób na pokonywanie schodów. Oto używane krzesełko schodowe.

Krzesełko schodowe Acorn Superglide.

Tani sposób na pokonywanie schodów. Oto używane krzesełko schodowe.

Czy pokonywanie schodów zaczyna być trudne dla Ciebie lub Twoich bliskich? Zauważasz, że czasem rezygnujesz z jakiejś aktywności tylko dlatego, że nie chcesz wchodzić lub schodzić po schodach? Możemy Ci pomóc – jako firma Windy Schodowe od ponad 15 lat likwidujemy bariery architektoniczne i poprawiamy jakość życia naszych klientów. Przeczytaj artykuł i poznaj tani sposób na likwidację bariery architektonicznej – schodów.

Schody – przeszkoda do pokonania

Schody to jedna z najczęściej występujących barier architektonicznych. Mamy z nią kontakt nie tylko w miejscach publicznych jak szkoły, przychodnie, czy szpitale, ale też w naszych domach. Na szczęście są sposoby na to, jak zlikwidować bariery architektoniczne w naszym otoczeniu. Jednym z nich jest krzesełko schodowe. W tym tekście znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania o używane krzesełka schodowe. Dowiesz się, czy to bezpieczne rozwiązanie i kiedy warto kupić używaną windę krzesełkową.

Krzesełko schodowe Otolift Modul Air.

Co to jest krzesełko schodowe?

Krzesełko schodowe, inaczej winda schodowa, to urządzenie, które pomaga osobom starszym i niepełnosprawnym pokonywać schody. Z krzesełka mogą bezpiecznie korzystać osoby, które samodzielnie poruszają się w obrębie jednego poziomu, ale pokonanie schodów sprawia im trudność. Intuicyjne sterowanie, pas, podłokietniki i podnóżek to część zabezpieczeń, które sprawiają, że windy schodowe to bezpieczne urządzenia odpowiednie dla osób w każdym wieku.

Jak kupić używane krzesełko schodowe?

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz kupić używaną windę schodową. W naszej ofercie znajdziesz krzesełko Acorn Superglide 130. Poznaj dane techniczne tego urządzenia.

Acorn Superglide 130

  • Udźwig: 127 kg
  • Prędkość jazdy: do 0,15 m/s
  • Zasilanie: 4V DC / 220V-230V ∼50Hz – akumulator krzesełka jest podłączony do typowego gniazdka 230V

Ile kosztuje używana winda schodowa?

Dostępne w naszej ofercie używane krzesełko Acorn Superglide 130 to koszt ok. 9 tysięcy złotych. Niestety, używane krzesełka schodowe nie są objęte dofinansowaniem PFRON. Pamiętaj jednak, że wsparcie finansowe z tytułu likwidacji barier architektonicznych nie przysługuje każdemu. Mogą z niego skorzystać wyłącznie osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Dlatego jeśli szukasz windy schodowej dla seniora, rozważ montaż taniego używanego krzesełka.

Na jakie schody można kupić używane krzesełko?

Używane krzesełko schodowe można zamontować tylko na schodach prostych. Wynika to z konstrukcji urządzenia, a dokładniej z kształtu szyny jezdnej. Każda szyna jezdna na schody zabiegowe musi być zaprojektowana na indywidualne zamówienie. Jej długość, kąty nachylenia i zgięcia dopasowujemy zawsze do konkretnych schodów.

Czy używane krzesełko będzie pasowało na moje schody?

To czy w Twoim domu można zamontować używane krzesełko schodowe zależy od rodzaju schodów. Wyróżniamy dwa podstawowe typy schodów: schody proste, czyli bez zakrętu i schody zabiegowe, czyli takie, w których biegu jest zakręt. Jak łatwo można się domyślić, szyny jezdne na schody proste zawsze mają ten sam kształt. Natomiast szyny na tory zabiegowe różnią się od siebie i zawsze są projektowane i wykonywane lub składane zgodnie z konkretnym zamówieniem. Dlatego nie można kupić używanego krzesełka schodowego na schody zabiegowe.

Czy używane krzesełko schodowe jest bezpieczne?

Tak. Używane krzesełka, które montujemy w domach naszych klientów, są starannie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. Zanim zaproponujemy dane urządzenie sprawdzamy, czy działają w nim wszystkie czujniki bezpieczeństwa. Krzesełka wyposażone są w sprawny czujnik ograniczający prędkość jazdy czy czujnik krawędziowy, który na bieżąco sprawdza, czy trasa krzesełka jest przejezdna (np. czy na schodach nie leżą zabawki lub ubrania). Co więcej, każde krzesełko ma pas bezpieczeństwa, podłokietniki i podnóżek.

Krzesełko schodowe Acorn Superglide.

Co się dzieje z używanym krzesełkiem, zanim trafi ono do Twojego domu?

Każde używane krzesełko schodowe, które przechodzi przez nasze ręce jest dokładnie sprawdzane. Chcemy mieć pewność, że do naszych klientów trafiają w pełni sprawne urządzenia, które będą im służyć jeszcze przez wiele lat. Przeczytaj, co standardowo wymieniamy przed zamontowaniem krzesełka w domu.

Wymiana akumulatora

W firmie Windy Schodowe od ponad 15 lat zajmujemy się likwidacją barier architektonicznych, w tym montażem i serwisem krzesełek schodowych. Przez ten czas zauważyliśmy, że jednym z głównych problemów awarii krzesełek jest niesprawny akumulator. Dlatego w każdym używanym krzesełko schodowym wymieniamy akumulator na nowy. 

Wymiana tapicerki na siedzisku i podłokietnikach

Chcemy, aby używane krzesełka schodowe, które trafiają do naszych klientów były nie tylko niezawodne techniczne, ale również estetyczne. Dlatego w każdym krzesełku wymieniamy obicie tapicerki na siedzisku i podłokietnikach. To prosty sposób na odświeżenie wyglądu krzesełka.

Skontaktuj się z naszym doradcą
Skontaktuj się z nami.

Używane krzesełka schodowe – podsumowanie

Jak widzisz, kupując używane krzesełko schodowe od sprawdzonego dystrybutora masz gwarancję, że urządzenie w niczym nie ustępuje nowym egzemplarzom. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo, dlatego każda winda schodowa, którą sprzedajemy, przechodzi gruntowny przegląd i wymianę najważniejszych elementów na fabrycznie nowe. Zakup używanego krzesełka schodowego to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i jednocześnie zakup pełnowartościowego urządzenia.