Nowe czy używane? Jakie krzesełko schodowe wybrać?

Winda domowa

Nowe czy używane? Jakie krzesełko schodowe wybrać?

Co to jest krzesełko schodowe?

Krzesełko schodowe to urządzenie umożliwiające osobom z niepełnosprawnością i seniorom pokonywanie schodów. Windy krzesełkowe likwidują bariery architektoniczne i dzięki temu są objęte refundacją ze środków PFRON. Decydując się na zakup windy schodowej, możesz wybrać między zakupem nowego i używanego urządzenia. Każde z tych rozwiązań ma zalety. Są również pewne ograniczenia. Podsumowując, przed podjęciem decyzji należy rozważyć obie opcje i wybrać korzystniejszą. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, które urządzenie będzie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jakie są zalety zakupu używanej windy schodowej?
Dlaczego warto kupić nowe krzesełko schodowe?
Czy można dostać dofinansowanie na zakup używanego krzesełka?

 

Jakie są zalety zakupu używanej windy schodowej?

Niższa cena

Używane krzesełko schodowe kosztuje około 40% mniej od nowego. Niestety, dofinansowanie z PFRON na zakup urządzeń do likwidacji barier architektonicznych nie obejmuje używanych sprzętów i przysługuje tylko na zakup nowych urządzeń. Warto więc policzyć sobie koszt zakupu używanego i nowego krzesełka schodowego i porównać obie ceny. Skontaktuj się z nami, nasi doradcy podpowiedzą, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze w Twoim indywidualnym przypadku.

Krzesełko na torze prostoliniowym

Roczna gwarancja

Używane krzesełka, które sprzedajemy jako firma Windy Schodowe są w pełni sprawne. Zanim urządzenie trafi do nowego właściciela, starannie sprawdzamy jego działanie. Zawsze wymieniamy też siedzisko i akumulator na nowe. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nawet używane krzesełko schodowe będzie jeszcze długo sprawnie działać.

Jak wygląda zakup windy schodowej?

Krzesełko schodowe krzywoliniowe

Dlaczego warto kupić nowe krzesełko schodowe?

Dofinansowanie PFRON na zakup nowej windy schodowej

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, na zakup nowego krzesełka schodowego można ubiegać się o wsparcie ze środków PFRON. Aby uzyskać dotację, należy wypełnić wniosek i złożyć go w odpowiednim urzędzie gminy. W ubiegłych latach tylko osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogły otrzymać dotację na zakup windy krzesełkowej. Obecnie zaś wsparcie jest też udzielane osobom z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym.

Dwuletnia gwarancja na krzesełko schodowe

Kolejnym czynnikiem, który również sprawia, że nowa winda schodowa jest bardziej kuszącą opcją jest dwuletnia gwarancja, jaką dajemy na kupione u nas urządzenie. Przypomnijmy, że w przypadku urządzeń używanych, okres gwarancji wynosi tylko 12 miesięcy.

Możliwość dopasowania nowego krzesełka do typu schodów

Co więcej, używane krzesełko schodowe można kupić wyłącznie na schody o torze prostoliniowym. Z tego rodzaju ograniczeniem nie mamy do czynienia w przypadku nowych windach schodowych na torze krzywoliniowym, które produkuje się na zamówienie.

Czy można dostać dofinansowanie na zakup używanego krzesełka?

Nie, dofinansowanie z PFRON przysługuje tylko na zakup nowego urządzenia. Trzeba też wiedzieć, że o wsparcie finansowe należy ubiegać się przed zakupem na podstawie kosztorysu. Wystąpienie po zakupie o jego refundację nie przyniesie oczekiwanego efektu i klient nie odzyska już środków zainwestowanych w usuwanie barier architektonicznych. W naszym artykule krok po kroku szczegółowo wyjaśniamy procedurę aplikowania o wsparcie finansowe.

Krzesełko dźwigowe

Używane czy nowe krzesełko schodowe – podsumowanie

Widać więc, że zarówno zakup nowego jak i używanego krzesełka schodowego ma korzyści oraz wady.

Plusy zakupu używanego krzesełka schodowego:

  • Używana winda schodowa jest średnio kosztuje około 40% mniej od nowego urządzenia.
  • 12 miesięcy gwarancji na używane urządzenie.
  • Każde sprzedawane przez Windy schodowe używane krzesełko otrzymuje nowy akumulator i siedzisko.

Nowe krzesełko schodowe – dlaczego warto je kupić:

  • Możliwość otrzymania dofinansowania ze środków PFRON w ramach pomocy finansowej w likwidacji barier architektonicznych.
  • 24 miesiące gwarancji.
  • Dostępne są krzesełka zarówno na schody proste jak i schody z zakrętem.