Ile kosztuje krzesełko schodowe? Ceny wind schodowych prosto- i krzywoliniowych

Krzesełko schodowe prostoliniowe

Ile kosztuje krzesełko schodowe? Ceny wind schodowych prosto- i krzywoliniowych

Planujesz kupić windę dla seniora, która ułatwi codzienne życie Twoim rodzicom lub dziadkom? A może chcesz zainwestować we własne zdrowie, bezpieczeństwo i komfort pokonywania schodów? Sprawdź, jakiego rzędu będzie to wydatek i od czego zależy cena krzesełka schodowego.

Krzesełko schodowe zewnętrzne jest droższe od windy używanej wewnątrz budynku.
Krzesełko schodowe zewnętrzne Acorn

Przeznacz 5 minut na przeczytanie artykułu i dowiedz się:

  • ile kosztuje krzesełko schodowe na schody proste,
  • dlaczego ceny krzesełek schodowych krzywoliniowych są wyższe od cen wind prostoliniowych,
  • co jeszcze może wpłynąć na finalny koszt Twojej windy schodowej?

Ile kosztuje krzesełko schodowe prostoliniowe?

Windy krzesełkowe to najtańsze urządzenia do likwidacji barier, które stworzono z myślą o bezpiecznym transportowaniu osób starszych pomiędzy kondygnacjami. Choć wyglądają podobnie, krzesełka schodowe różnią się od siebie m.in. szyną jezdną. Windy schodowe prostoliniowe poruszają się po schodach prostych, natomiast krzywoliniowe suną torem dopasowanym do kształtu schodów krętych, zabiegowych lub wielobiegowych.

Kształt schodów wpływa więc na finalną cenę urządzenia. Krzesełka schodowe prostoliniowe są tańsze od krzywoliniowych – ich cena zakupu oraz montażu wynosi zwykle 12-18 tys. zł. O jej ostatecznej wysokości decydują jednak dodatkowe czynniki, m.in.:

  1. model urządzenia (np. krzesełka HomeGlide są tańsze od wind schodowych Acorn),
  2. długość schodów (cena windy rośnie, jeśli schody liczą więcej niż 5 m),
  3. miejsce użytkowania (krzesełka schodowe zewnętrzne są odporne na warunki atmosferyczne, co zwiększa ich cenę),
  4. opcje dodatkowe (np. automatyczny obrót siedziska, automatycznie podnoszony podnóżek lub zawias na szynie jezdnej),
  5. przeznaczenie (jeżeli krzesełko schodowe będzie wykorzystywane na użytek prywatny, VAT naliczany na fakturze wyniesie tylko 8%).
Krzesełka schodowe
W niektórych sytuacjach można obniżyć koszt montażu, zakładając zamiast jednego krzesełka krzywoliniowego, dwa krzesła schodowe proste.

Od czego zależą ceny krzesełek schodowych krzywoliniowych?

W przypadku wind krzywoliniowych szyna jest wykonywana na indywidualne zamówienie – pod kształt konkretnych schodów, co zwiększa jej koszt. Istotny wpływ na cenę ma także długość schodów – tor, po którym porusza się wagonik jezdny może liczyć maksymalnie 30-33 m.

Krzesełka schodowe krzywoliniowe mogą łączyć kilka kondygnacji, a ich ceny rozpoczynają się od:

30-35 tys. zł brutto w przypadku jednego piętra,

40-50 tys. zł brutto przy 2 kondygnacjach,

50-65 tys. zł brutto, jeśli w budynku znajdują się 3 kondygnacje,

80-90 tys. zł brutto dla czteropiętrowych obiektów.

Podobnie jak w przypadku krzesełek schodowych prostoliniowych, cena windy krzywoliniowej zależy także od opcji dodatkowych, modelu urządzenia, oraz jego przeznaczenia (na użytek prywatny lub firmowy).

Krzesełka schodowe - ceny
Ceny krzesełek schodowych prosto- i krzywoliniowych znacząco różnią się od siebie.

Czy można obniżyć koszt zakupu krzesełka schodowego?

Tak. Osoby niepełnosprawne mogą zapłacić za windę schodową nawet 80-95% mniej, jeśli skorzystają z dofinansowania do likwidacji barier architektonicznych. Oprócz dotacji z PFRON możesz także uzyskać finansowe wsparcie na zakup krzesełka schodowego od jednej z fundacji.

Skontaktuj się z firmą Windy Schodowe – podpowiemy Ci, gdzie i w jaki sposób można obecnie otrzymać dofinansowanie do windy dla niepełnosprawnych.

To jednak nie wszystko! Istnieją też inne sposoby na obniżenie ceny krzesełka schodowego. Jednym z nich jest montaż dwóch tańszych wind poruszających się po torze prostym zamiast jednej krzywoliniowej. Zadzwoń lub napisz do naszego konsultanta, aby poznać szczegóły i otrzymać indywidualną wycenę!

Windy Schodowe Rafał Kurzyna

FAQ

Ile kosztuje krzesełko schodowe?

Ceny urządzeń do likwidacji barier architektonicznych są zawsze ustalane indywidualnie, ponieważ zależą od wielu czynników. Oto kilka z nich:

– rodzaj i długość schodów,

– model krzesełka schodowego,

– opcje dodatkowe,

– miejsce montażu (wewnątrz lub na zewnątrz budynku).

Orientacyjny koszt krzesełka schodowego prostoliniowego w 2022 r. waha się od 12 do 18 tys. zł brutto dla osób prywatnych. Z kolei ceny wind dla seniora na schody kręte, zabiegowe i wielobiegowe wynoszą zwykle od 30 do 90 tys. zł brutto.

Jak obniżyć koszt zakupu i montażu windy dla niepełnosprawnych?

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną, możesz kupić krzesełko schodowe taniej. Sposobem na obniżenie jego ceny jest uzyskanie dofinansowania na likwidację barier architektonicznych ze środków PFRON, które sięga nawet 95% wartości inwestycji. Skontaktuj się z firmą Windy Schodowe i dowiedz się, jak kupić windę dla niepełnosprawnych w niższej cenie. Zadzwoń pod nr: +48 698 132 056 lub +48 787 986 002.