Kiedy warto kupić używane krzesełko schodowe?

Bezpieczne krzesełko dla seniora

Kiedy warto kupić używane krzesełko schodowe?

Krzesełko schodowe to urządzenie, które pozwala osobom starszym i niepełnosprawnym bezpiecznie pokonywać schody. Schody są barierą architektoniczną, która niezwykle często uniemożliwia seniorom swobodne korzystanie z całej powierzchni domu. W firmie Windy Schodowe od prawie 15 lat zajmujemy się profesjonalną likwidacją barier architektonicznych. W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone używane krzesełka schodowe. Urządzenia te są tańsze niż nowe windy schodowe, a jednocześnie w pełni funkcjonalne. Na przestrzeni ponad dekady zamontowaliśmy używane krzesełka schodowe w wielu domach i poprawiliśmy komfort życia tysięcy seniorów i osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Sprawdź się, co możemy dla Ciebie zrobić.

Bezpieczne krzesełko dla seniora
Bezpieczne krzesełko dla seniora

W tym artykule poznasz odpowiedzi na pytania:

Krzesełko schodowe używane czy nowe?

Jeśli masz w domu schody proste, czyli takie, w których biegu nie ma zakrętu, możesz zdecydować się na zakup nowej lub używanej windy schodowej. Każde z tych rozwiązań ma określone zalety. Używana winda krzesełkowa jest tańsza, ale nie można na nią otrzymać dofinansowania PFRON. Z kolei nowa winda schodowa ma aż 24 miesiące gwarancji producenta. Dla porównania – używane krzesełka schodowe sprzedajemy z 12-miesięczną gwarancją. Przed zakupem warto rozważyć różne opcje i przeliczyć, która będzie najbardziej optymalna. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł z porównaniem zakupu nowych i używanych krzesełek schodowych.

Ile kosztuje używane krzesełko schodowe?

Używane krzesełko schodowe na szynie prostej kosztuje około 7,5 – 8,5 tysięcy złotych brutto. Warto nadmienić, że używane urządzenia w ofercie naszej firmy są starannie sprawdzane. Weryfikujemy stan techniczny urządzenia i wymieniamy niektóre elementy, takie jak akumulator i obicie tapicerki. Nowa winda schodowa kosztuje od 12,5 tysiąca złotych. Można łatwo obliczyć, że kupując używaną windę krzesełkową zaoszczędzimy ponad 4 000 zł. W budżetach wielu rodzin jest to dość znacząca kwota, dlatego warto rozważyć zakup używanego krzesełka schodowego.

Używana winda schodowa
Używana winda schodowa

 

Czy używana winda krzesełkowa jest bezpieczna?

Tak. W każdym używanym krzesełku schodowym Acorn, które sprzedajemy jako firma Windy Schodowe wymieniamy baterię akumulatora. To część urządzenia, która najczęściej ulega awarii i zużywa się z czasem. Wymiana akumulatora sprawia, że otrzymujemy urządzenie w doskonałym stanie technicznym. Co więcej, sprawdzamy stan techniczny krzesełka. Dzięki temu możemy gwarantować, że używane urządzenie, które montujemy w domu naszych klientów jest w bardzo dobrym stanie. Wymieniamy też obicie tapicerki. W ten sposób urządzenie wygląda na nieużywane.

Czy można dostać dofinansowanie na używaną windę schodową?

Niestety, nie można otrzymać dofinansowania PFRON na używane krzesełko schodowe. Wsparcie finansowe na usuwanie barier architektonicznych przysługuje wyłącznie na zakup nowych urządzeń. Pamiętaj jednak, że środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mogą otrzymać tylko osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Jeśli szukasz windy schodowej dla seniora, który nie jest osobą z niepełnosprawnością, nie otrzymasz dofinansowania. W takiej sytuacji zakup używanego urządzenia do likwidacji barier architektonicznych jest zdecydowanie bardziej opłacalny finansowo.

Używane krzesełko schodowe
Używane krzesełko schodowe

Podsumowanie – dlaczego warto kupić krzesełko schodowe używane?

Nie ulega wątpliwości, że krzesełko schodowego podnosi jakość życia osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Warto jednak rozważyć, czy konieczny jest zakup nowego urządzenia. Poniżej przeczytasz listę powodów, dla których warto kupić krzesełko schodowe z rynku wtórnego.

  • 12 miesięczna gwarancja na urządzenie zakupione w firmie Windy Schodowe.
  • Znaczna oszczędność finansowa. Choć nie otrzymasz dofinansowania PFRON, cena używanego krzesełka schodowego jest o ok. 40% niższa niż nowej windy krzesełkowej. Pamiętaj też, że wsparcie finansowe przysługuje tylko osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności.
  • W każdym krzesełku schodowym wymieniamy siedzisko i akumulator na nowe. Dzięki temu otrzymujesz w pełni sprawne i estetyczne urządzenie, którego możesz bezpiecznie używać przez lata.