Mała winda do domu rodzinnego marki Stiltz

Mała winda do domu

Mała winda do domu rodzinnego marki Stiltz

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się mała winda do domu jednorodzinnego. Do tej pory seniorzy aby pokonać schody i dostać się na inną kondygnację korzystali na przykład z krzesełek schodowych i podnośników pionowych. Nowoczesne windy domowe Stiltz mogą przewozić od 2 do 3 osób i sprawdzą się świetnie przy pokonywaniu stromych stopni schodów.

Mała winda do domu
Mała winda do domu jednorodzinnego

Zalety wind do domu jednorodzinnego

Urządzenia marki Stiltz są nie tylko intuicyjne w obsłudze, ale mają też bardzo estetyczny wygląd. Jeśli chcesz przemieścić się pomiędzy piętrami, to wystarczy, że wejdziesz do kabiny i przytrzymasz odpowiedni przycisk zlokalizowany na pulpicie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że do windy dołączone są dwa piloty do zdalnego sterowania. Pilot może się przydać, jeśli także inni domownicy korzystają z małej windy w jednorodzinnym domu. Pilot pozwala przywołać urządzenie dźwigowe na swoją kondygnację, dzięki czemu bez problemu będziesz mógł przewieźć bagaże lub ciężkie przedmioty.

Praktycznie bezgłośne działanie jest dużą zaletą windy Stiltz, dlatego nie trzeba się obawiać, że się kogoś obudzi, gdy korzysta się w nocy z urządzenia. Warto dodać, że montaż takiej windy nie jest skomplikowany. Z reguły 1-2 dni zajmuje założenie przeszklonego, niewielkiego urządzenia. Należy podkreślić, że windę można podłączyć do klasycznego gniazdka elektrycznego, więc nie ma potrzeby modyfikowania instalacji elektrycznej.

Montaż windy

Warto zaznaczyć, że małe windy domowe nie muszą być koniecznie montowane przy ścianie. Można spokojnie zainstalować urządzenie obok schodów, w rogu sypialni lub w przedpokoju. Nie trzeba przeprowadzać gruntownego remontu, niewielkie prace budowlane powinny całkowicie wystarczyć.

Firma Stiltz w ofercie ma dwa rodzaje wind do domowego użytku. Pierwszy model Duo pozwala przewozić ciężar maks. 170 kg lub dwóch dorosłych pasażerów. Takie rozwiązanie jest przeznaczone dla osób starszych, które z powodu ograniczonej sprawności nie mogą już pokonywać schodów. Postęp technologiczny sprawił, że obecnie możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, o których dawniej można było jedynie pomarzyć.

Kolejny model to winda TRIO, która umożliwia transport osoby niepełnosprawnej na wózku razem ze swoim opiekunem. Aż 250 kg wynosi udźwig tego modelu, więc różnica jest spora. Nie wszyscy mają świadomość, że winda TRIO może też pokonać 3 kondygnacje. Szczegółowe informacje na temat wind domowych Stiltz można znaleźć na  oficjalnej stronie internetowej.

Odkryj małą windę domową
Skontaktuj się z naszym doradcą ds. likwidacji barier architektonicznych

Alternatywa dla tradycyjnej windy

Urządzenia marki Stiltz są dobrą alternatywą dla klasycznych wind dla osób z niepełnosprawnościami. Są estetycznie wykonane i niewiele kosztują, więc każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Nie tylko seniorzy, ale również pozostali domownicy mogą korzystać z dźwigu. Wystarczy zamontować małą windę w domu jednorodzinnym, żeby sprawnie przemieszczać się pomiędzy piętrami i znacząco zmniejszyć ruch na schodach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zaledwie 30 sekund wynosi czas pokonania jednej kondygnacji. Mozolne wspinanie się po schodach z pewnością zajmuje więcej czasu.

Podsumowując można stwierdzić, że estetycznie wykonana winda nie przypomina już klasycznego urządzenia dźwigowego. Osoby młode także chętnie wykorzystują windy domowe Stiltz, ponieważ jest to dla nich wygodne. Czasami z wyższej kondygnacji trzeba przenieść jakieś ciężkie przedmioty lub bagaże i wtedy winda okazuje się nieoceniona. W zasadzie wszyscy członkowie rodziny mogą korzystać z uniwersalnych wind Stiltz.