Podnośniki pionowe, czyli alternatywa dla wind schodowych

Podnośnik schodowy dla niepełnosprawnych to alternatywa dla wind schodowych

Podnośniki pionowe, czyli alternatywa dla wind schodowych

Podnośniki pionowe są w stanie podnieść osobę na wózku inwalidzkim i tym samym umożliwić jej transport z jednej kondygnacji na drugi. Urządzenia te są alternatywą dla platform schodowych, których instalacja nie jest możliwa w przypadku wąskich schodów. Podnośniki w swojej konstrukcji przypominają windy schodowe, jednak są od nich tańsze i prostsze w montażu.

Podnośniki pionowe możemy spotkać w wielu miejscach użyteczności publicznej, takich jak: szkoły, szpitale, urzędy czy kina i teatry, a także w domach jednorodzinnych. Podnośniki pionowe są odporne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego ich montaż jest możliwy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. System napędowy urządzenia gwarantuje wieloletnie bezawaryjne posługiwanie się podnośnikiem. Udźwig urządzenia w zależności od modelu wynosi od 300 kg do nawet 500 kg.

Podnośniki pionowe – model Kali i Liftboy

Spośród podnośników pionowych, warto zwrócić uwagę na model Kali, który umożliwia transport osoby na wózku inwalidzkim do 3 metrów w górę. Charakteryzuje się bardzo cichą pracą. Przed jego instalacją potrzebne jest odpowiednie przygotowanie miejsca montażu – należy wykonać podszybie lub odpowiednio zbrojoną płytę betonową. Podnośnik Kali idealnie sprawdzi się do instalacji zewnętrznej.

 

Na rynku są dostępne również mniejsze podnośniki, nie wymagające specjalnego przygotowania przed montażem. Takim urządzeniem jest podnośnik Liftboy, do montażu którego wystarczy podłoże w postaci kostki brukowej lub posadzki w budynku. Może on pokonać różnicę schodów w wysokości 83 cm.

Podnośniki pionowe charakteryzują się bezawaryjnością, bezpiecznym i łatwym użytkowaniem oraz szybką instalacją. Warto rozważyć zakup tych urządzeń jako alternatywę dla wind schodowych. Rynek oferuje wiele modeli, dzięki czemu można wybrać te, które będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz miejsca instalacji.

Podnośniki pionowe – cena

Urządzenia są zgodne z Dyrektywą Maszynową 2006/42/ WE, a ich cena zależy od wielu czynników, przede wszystkim od wysokości podnoszenia. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania ze środków PFRON na zakup podnośnika pionowego.