Otolift Modul AIR – krzesełko schodowe krzywoliniowe, które pokochają (nie tylko) esteci

Otolift Modul AIR

Otolift Modul AIR – krzesełko schodowe krzywoliniowe, które pokochają (nie tylko) esteci

Ta elegancka winda krzesełkowa dla niepełnosprawnych zachwyci wszystkich, którzy szukają urządzenia zdolnego pokonać nawet strome i wąskie schody. Osoby ceniące spokój ucieszą się z cichej pracy krzesła schodowego Otolift Modul AIR. A miłośnicy piękna docenią nietypowe opcje personalizacji windy. Zobacz, czym jeszcze zaskakuje krzesełko do transportu po schodach o wydłużonym okresie gwarancji!

Otolift Modul AIR

Przeczytaj ten artykuł w 7 minut i dowiedz się m.in.:

– dlaczego w przypadku windy na schody kręte Otolift Modul AIR czas realizacji zamówienia jest tak zadziwiająco krótki,

– czym są tzw. elementy hybrydowe i jak wpływają na cenę krzesełka schodowego krzywoliniowego,

– w jaki sposób można udoskonalić wygląd szyny, po której sunie winda.

Otolift Modul AIR – winda do zadań specjalnych

Krzesełko schodowe holenderskiej firmy Otolift powstało z myślą o likwidacji barier architektonicznych w postaci najbardziej problematycznych typów schodów. Dzięki innowacyjnej technologii „reverse drive”, która pozwala transportować pasażera częściowo lub całkowicie tyłem, winda pokona nawet bardzo wąskie schody. Płynnie ominie też wszelkie przeszkody w postaci gzymsów, parapetów oraz grzejników.

Specjalistyczne rozwiązania idą w parze z niezwykle cichą pracą i imponującą trwałością krzesełka schodowego na schody kręte. Winda krzesełkowa Otolift Modul AIR ma aż 3-letni okres gwarancji, co stanowi najlepszy dowód na jej wysoką jakość oraz długą żywotność.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe z błyskawicznym terminem realizacji

Niewątpliwą zaletą tego modelu krzesła dla seniora jest także szybki czas realizacji, który wynosi nawet niespełna 3 tygodnie. To o ponad 2 razy krócej niż w przypadku pozostałych krzesełek schodowych na schody kręte.

Błyskawiczny czas realizacji wynika z unikalnej konstrukcji prowadnicy, która składa się z wielu uniwersalnych elementów. Niektóre z nich mają zaledwie 10 centymetrów, podczas gdy inne osiągają nawet 2 metry długości. Standardowe kształty elementów prostych i odcinków z zakrętami sprawiają, że można je produkować masowo. Taki sposób produkcji pozwala skrócić czas realizacji oraz obniżyć koszty zakupu windy krzesełkowej dla niepełnosprawnych.

Otolift Modul AIR
Winda dla seniora Otolift zwinnie wymija przeszkody w postaci gzymsów, grzejników lub innych wystających obiektów.

Aby jednak standardowe elementy utworzyły szynę jezdną na schody kręte, musimy najpierw:

  1. wykonać pomiary schodów,
  2. stworzyć rysunek schodów,
  3. dostarczyć pomiary i rysunek producentowi windy – firmie Otolift,
  4. uzyskać od producenta projekt wykonawczy, na którym widać kształt szyny jezdnej,
  5. wysłać producentowi akceptację projektu, która pozwoli rozpocząć produkcję.

Dopiero po spełnieniu tych punktów odbieramy gotowe elementy i składamy z nich prowadnicę w miejscu montażu krzesełka schodowego Otolift.

Elementy hybrydowe – sposób na udoskonalenie szyny, po której sunie winda

Należy jednak pamiętać, że standardowe elementy nie zawsze perfekcyjnie oddają kształt schodów. Czasami na torze krzesełka schodowego pojawiają się charakterystyczne wygięcia lub łamane linie. Ich obecność może też wynikać ze względów technicznych. Na przykład z konieczności ominięcia stopni zabiegowych lub jakiegoś elementu, który wystaje w ciągu biegu schodowego. Często można jednak zwiększyć estetykę szyny jezdnej za pomocą tzw. elementów hybrydowych.

Szyna, po której sunie Otolift Modul AIR
Standardowe kolory prowadnicy krzesełka schodowego Otolift Modul AIR to biel lub brąz.

Czym one są? Elementy hybrydowe to nic innego jak niestandardowe części prowadnicy, które zaprojektowano i wyprodukowano pod konkretne zamówienie. Zwiększają one walory estetyczne szyny jezdnej, która przebiega np. wzdłuż schodów o nietypowym zakręcie. Dzięki częściom wykonanym na specjalne zamówienie możemy m.in. zamocować tor krzesełka schodowego równolegle do schodów i zgodnie z ich kątem nachylenia.

Wykorzystanie elementów hybrydowych pozwala lepiej dopasować wygląd prowadnicy do preferencji klientów, którzy cenią estetyczne wnętrza. Minusem tego rozwiązania jest jednak wydłużenie czasu realizacji i wzrost kosztów zakupu krzesełka schodowego Otolift Modul AIR.

Windy Schodowe Rafał Kurzyna

FAQ

W jaki sposób można zmienić wygląd krzesełka schodowego Otolift Modul AIR?

Producent wind krzesełkowych dla niepełnosprawnych umożliwia wybór 1 z 2 podstawowych kolorów szyny jezdnej (białego lub brązowego). Możesz też zamówić malowanie prowadnicy i nóżek na dowolny kolor z palety RAL. Ta opcja jest dostępna za dopłatą, lecz jej wybór pozwala perfekcyjnie dopasować wygląd krzesła na schody do kolorystyki wnętrza domu.

Aby zachować estetyczną spójność, możesz także zamówić optymalny kolor tapicerowanego siedziska i oparcia. To jednak nie wszystko.

Na Twoje życzenie wyprofilujemy kształt szyny jezdnej zgodnie z Twoimi preferencjami. Uwzględnimy przy tym wymogi techniczne, a więc:

  1. optymalną wysokość szyny nad schodami,
  2. odległość szyny od ściany oraz od wystających elementów, np. parapetów, gzymsów lub poręczy.

Dzięki temu zwiększą się walory estetyczne prowadnicy. Pamiętaj jednak, że wybór tej opcji personalizacji zwiększy koszty produkcji windy Otolift Modul AIR.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe
Indywidualnie zamawiane elementy hybrydowe sprawiają, że szyna jezdna nabiera jeszcze bardziej estetycznego wyglądu.

Co może wydłużyć czas realizacji zamówienia montażu krzesła schodowego krzywoliniowego?

Wybór tzw. elementów hybrydowych, czyli elementów szyny jezdnej, które wyprodukowano na specjalne zamówienie klienta. Standardowo prowadnica krzesełka schodowego Otolift Modul AIR składa się z uniwersalnych elementów, które łączą się ze sobą niemal jak klocki LEGO. Taki proces produkcji pozwala zmniejszyć koszty stworzenia prowadnicy oraz skrócić czas jej wykonania. Jeśli jednak zależy Ci na perfekcyjnym efekcie wizualnym, zamów prowadnicę, którą poprowadzimy wzdłuż całego biegu schodów pod jednakowym kątem. Niezależnie od tego, który typ szyny jezdnej preferujesz, możesz nadać jej dowolny kolor z palety RAL (za dopłatą). Wybór tego rozwiązania wpłynie jednak na wydłużenie czasu realizacji zamówienia.