Krzesełko schodowe dla osób niepełnosprawnych

Zapięcie na krzesełku schodowym

Krzesełko schodowe dla osób niepełnosprawnych

Osoby starsze i z różnymi niepełnosprawnościami, poruszające się na wózku inwalidzkim, potrzebują różnych ułatwień. Godne uwagi będzie krzesełko schodowe, dzięki któremu pokonywanie schodów przestanie być czymś uciążliwym. Stanowi duże udogodnienie zarówno dla chorego, jak i jego opiekuna.  Trudności z samodzielnym przemieszczaniem się mają także osoby młode, dzieci. Schody mogą stanowić poważne zagrożenie, wystarczy chwila nieuwagi, aby z nich spaść. Warto wobec tego pomyśleć o montażu windy schodowej, dzięki której bariery architektoniczne przestaną być problemem. Życie od razu stanie się łatwiejsze, zwiększy się także poczucie bezpieczeństwa.

Osoba starsza na krzesełku

Krzesełko schodowe – koniec barier architektonicznych

Krzesełko schodowe to relatywnie tani i szybki sposób na pozbycie się problemu z samodzielnym poruszaniem. Pokonywanie stopni przestanie sprawiać trudności. Można wybrać urządzenie jeżdżące na szynie prostej lub krzywoliniowej, w zależności od potrzeb. Krzesełko zostanie zamontowane w ciągu kilku godzin na schodach wykonanych z różnych materiałów. Najprościej i najszybciej instaluje się windę na schodach drewnianych, ale fachowcy zajmą się realizacją nawet najbardziej skomplikowanego zlecenia. Jeśli ktoś nie dysponuje pieniędzmi na zakup nowego krzesełka, to nic straconego. Można kupić modele używane, objęte gwarancją, z nowymi siedziskami.

Krzesełka schodowe

Acorn Superglide 130 to popularne krzesło schodowe prostoliniowe

Nie ma problemu z zaadaptowaniem krzesełka do potrzeb użytkownika. Montaż jest możliwy zarówno na zewnątrz budynku, jak i w domu. Nasz firma Windy Schodowe zajmuje się instalowaniem krzesełek na terenie całego kraju, dzięki czemu każdy może skorzystać z tego wygodnego rozwiązania. Montaż zajmie od 4 do 8 godzin. Krzesełko Acorn model Superglide 130 umożliwia bezproblemowe wjechanie po schodach na prostych odcinkach. Nie trzeba w żaden sposób ingerować w schody ani ściany budynku. Szynę jezdną mocuje się do schodów, urządzenie zasilają akumulatory, które ładują się automatycznie podczas nieużywania sprzętu. Wystarczy podłączyć je do gniazdka elektrycznego.

Z czego wynika popularność krzesełek schodowych marki Acorn?

Obsługa krzesełka schodowego Acorn jest niezwykle prosta. Można to robić za pomocą pilota lub przycisku znajdującego się na podłokietnikach. Siedzisko krzesełka jest szerokie i wygodne, wyposażone w pas bezpieczeństwa. Znika wobec tego obawa o wypadnięcie z krzesełka. Jest ona stabilne, pokonuje całą drogę bez żadnych komplikacji. Jeśli ktoś będzie użytkował windę schodową zgodnie z jej przeznaczeniem i instrukcją obsługi, zadba również o systematyczny serwis, to posłuży mu przez wiele lat. Jeśli krzesełko ma zostać zamontowane na schodach zewnętrznych, to zostanie dołączony do zestawu specjalny pokrowiec.

Krzesełko schodowe – garść przydatnych informacji

Szyna jezdna jest najczęściej montowana do stopni, ale istnieje też możliwość montażu do ściany lub założenia szyny z zawiasem. Nie będzie wobec tego problemu z korzystaniem z krzesełka w przypadku schodów zakończonych drzwiami lub znajdujących się na korytarzu. Standardowe krzesełka schodowe mają szyny o długości pięciu metrów. Istnieje jednak możliwość ich przedłużenia do maksymalnie ośmiu metrów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób pokonujących strome schody. Z krzesełka można korzystać kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Akumulatory doładowują się samoczynnie, jeśli są podłączone do źródła zasilania. W ciągu kilku godzin można zapomnieć o problemach w postaci barier architektonicznych.