Krzesełka schodowe dla osób starszych i niepełnosprawnych

Używane krzesełko schodowe

Krzesełka schodowe dla osób starszych i niepełnosprawnych

Jeżeli ktoś szuka urządzenia, które można zamontować w pomieszczeniu użytkowanym przez osoby starsze, mające problemy z samodzielnym poruszaniem się, pokonywaniem barier architektonicznych, to warto zdecydować się na używane krzesełko schodowe. Jest to uniwersalne rozwiązanie dla każdego, niezależnie od wieku, niepełnosprawność dotyka także młode osoby, w tym dzieci. Schody przestaną być problemem, jeśli zamontuje się specjalne krzesełko, proste w obsłudze, niezawodne.

Krzesełko schodowe na szynie krzywej
Krzesełko schodowe umożliwi poruszanie się po schodach osobie starszej.

Bariery architektoniczne przestają być problemem dzięki windzie przyschodowej

Tanim i szybkim sposobem na ułatwienie życia osobie mającej trudności z poruszaniem się jest zamontowanie krzesełka schodowego. Za jego pomocą pomieszczenie zostanie przystosowane do możliwości użytkownika, przykładowo osoby w podeszłym wieku, jeżdżącej na wózku inwalidzkim. Oczywiście nie trzeba inwestować w nowe krzesełko schodowe, bo dostępne są zdecydowanie tańsze rozwiązania.

Obecnie można liczyć na spory wybór, dotyczy to także wind przyschodowych w wersji używanej, renomowanych marek. Najtańsze i najszybsze w montażu są modele na torze prostym (np. Acorn Supperglide 130), ale w przypadku długich schodów, o bardziej skomplikowanej konstrukcji sięga się po windy na torze krzywoliniowym. Tego typu urządzenia można z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika, co wynika z ich dość dużych możliwości adaptacyjnych.

Najpopularniejsze używane krzesełko schodowe
Używane krzesełko schodowe marki Acorn Superglide

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Zakup krzesełka schodowego wraz z montażem to sposób na ułatwienie życia seniorom i osobom niepełnosprawnym, i takim po urazach. Fachowcy montują je sprawnie i udzielają instruktażu obsługi. Już po paru godzinach można z nich korzystać w dowolnym momencie i miejscu. W przypadku windy na torze prostym nie ma nawet potrzeby przeprowadzania żadnych prac przygotowawczych, co przekłada się na dużą oszczędność czasu. Wystarczy zamontować szynę jezdną do schodów, i w krótkim czasie cieszyć się swobodą w domu.

Krzesełko schodowe (w tym model Acorn) jest zasilane akumulatorowo, jednak potrzebne jest gniazdko elektryczne w które należy wpiąć ładowarkę dostarczoną w zestawie. W czasie kiedy krzesełko jest pozostawione na przystanku dolnym lub górnym następuje automatyczne ładowanie akumulatorów.

W ten sposób urządzenie jest zawsze gotowe do użycia, a sterowanie odbywa się za pomocą guzika umieszczonego w podłokietniku. Użytkownik będzie odpowiednio zabezpieczony dzięki pasowi bezpieczeństwa. Używane krzesło schodowe i szyna jezdna mają około 3-4 lata, natomiast siedzisko jest zawsze nowe. My jako firma Windy Schodowe  jesteśmy oficjalnym polskim dystrybutorem tego rodzaju używanych krzesełek schodowych. Zajmujemy się ich dostarczaniem i montażem na terenie całego kraju, udzielając rocznej gwarancji na urządzenia.

Ile kosztuje krzesełko schodowe?

W przypadku używanych wind schodowych firmy Acorn nie trzeba martwić się koniecznością poniesienia wysokich kosztów zakupów, ceny wahają się między 7000 a 9000 zł.  Na cenę wpływa przede wszystkim długość szyny jezdnej, materiał wykonania i inne udogodnienia. Można liczyć na to, że po zamówieniu krzesełka schodowego będzie ono dostępne nawet w ciągu kilku dni. Sam montaż zajmie nie więcej niż 6 godzin. W przypadku prostego modelu, z krótką szyną jezdną, nieskomplikowanych schodów – zamocowanie będzie przebiegać jeszcze sprawniej. Obecnie jest to jeden z najszybszych i najtańszych sposobów na zlikwidowanie barier architektonicznych, uniwersalne rozwiązanie dla każdego.

Jak skorzystać z dofinansowania pfron?