JAK ZROBIĆ WINDĘ Z KRZESEŁKA SCHODOWEGO?

JAK ZROBIĆ WINDĘ Z KRZESEŁKA SCHODOWEGO?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. Jego duży udźwig i możliwość zamontowania nawet na wąskich schodach sprawiają, że zastosowanie krzesła dźwigowego może być jednak znacznie szersze. Zobacz, w jaki sposób można zamienić krzesełko schodowe dla niepełnosprawnych w praktyczną windę towarową!

W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat:

  • możliwości zastosowania krzesełek schodowych w roli windy towarowej,
  • różnych opcji dopasowania wind krzesełkowych do potrzeb użytkownika,
  • warunków niezbędnych do montażu przyschodowej windy towarowej.

Urządzenia dźwigowe przystosowane do przemieszczania się tuż nad stopniami mogą być z powodzeniem montowane na zewnątrz budynku. Są one odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych i zachowują pełną sprawność nawet podczas przewożenia przedmiotów o wadze sięgającej do 130 kg. Te atuty sprawiają, że sprawdzają się one w roli urządzeń transportujących ciężkie towary wzdłuż schodów prowadzących na poddasze, do piwnicy lub do warsztatu. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jak zrobić windę z krzesełka schodowego.

Praktyczna winda do piwnicy

Samobieżny fotelik może z powodzeniem służyć do przewożenia ciężkich przedmiotów po schodach prowadzących do piwnicy. Dzięki zamianie siedziska w krzesełku schodowym na praktyczną skrzynię z zamknięciem załadujesz je do pełna zaprawami lub skrzynkami z domowym winem. Z pomocą własnej windy do piwnicy przetransportujesz także kartony pełne książek i innych przedmiotów, na które brakuje Ci miejsca w domu. Jeżeli natomiast masz duszę majsterkowicza i marzysz o domowym warsztacie, winda towarowa posłuży Ci do wygodnego przewożenia ciężkich narzędzi oraz desek. Jej montaż pozwoli Ci na przetransportowanie bez żadnego wysiłku przedmiotów o znacznej wadze, których przenoszenie po schodach byłoby bardzo męczące.

Winda na poddasze z wąskimi schodami

Jeżeli nie masz piwnicy, rozważ zamontowanie krzesełka schodowego przy wejściu na poddasze. Można je założyć na bardzo wąskich schodach – ich minimalna szerokość powinna wynosić 60 cm. Winda na poddasze, która pojawi się wewnątrz budynku, sprawdzi się zarówno na schodach prostych, jak i krzywych – np. zabiegowych czy krętych. Kształt toru jezdnego, po którym porusza się dźwig można dopasować fabrycznie do specyfiki Twoich schodów. Niezależnie od ich kształtu, udźwig krzesełka pozostaje bez zmian. Możemy natomiast dopasować jego budowę do wielkości i rodzaju przewożonych przez Ciebie przedmiotów, montując zamiast fotelika skrzynię, platformę lub inne rozwiązanie.

Obejrzyj działanie przykładowego krzesełka do przewożenia towarów:

Winda towarowa do domu i nie tylko

Krzesełkowy dźwig znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba transportowania po schodach ciężkich przedmiotów. Na Twoje życzenie jesteśmy w stanie zmienić krzesełko schodowe w windę towarową do domu lub warsztatu, która będzie odpowiednia do Twoich potrzeb. Zobacz, w jaki sposób można wykorzystać przebudowywane przez nas urządzenia! Przerobione krzesełka schodowe – sposoby wykorzystania. Przykłady zastosowania krzesełkowej windy towarowej:

  • przewożenie pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami domu starszych i niepełnosprawnych psów – zobacz film pokazujący windę dla psa,
  • transportowanie dostaw wina mszalnego do piwnicy kościoła,
  • przewożenie ciężkich opon w obrębie zakładu wulkanizacyjnego,
  • transportowanie skrzynek z zaprawami i domowym winem do piwnicy z podwórka lub wnętrza domu,
  • wsparcie pracowników hotelu w przewożeniu pomiędzy piętrami skrzynek z wodą mineralną oraz zapasów prześcieradeł i środków czystości (bez konieczności zajmowania windy użytkowanej przez gości),
  • transportowanie zapasów produktów spożywczych do chłodni w obiektach gastronomicznych,
  • przewożenie zasobów bibliotecznych do czytelni w bibliotekach publicznych.

Przyschodowe windy towarowe można zamontować w wielu zróżnicowanych miejscach. Może sprawdzą się także w Twoim domu lub miejscu pracy?
Jeżeli jesteś zainteresowany montażem mini dźwigu do przewożenia towarów, skontaktuj się z ekspertami z Wind Schodowych, dzwoniąc pod nr: +48 692 44 94 74, +48 608 445 819 lub +48 606 686 002.
Zapraszamy do kontaktu!