Dom bez barier – Sprawdź cenę krzesełka schodowego krzywoliniowego

Domowe krzesełka schodowe

Dom bez barier – Sprawdź cenę krzesełka schodowego krzywoliniowego

Bariery architektoniczne to wszelkiego rodzaju fizyczne przeszkody, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają samodzielne poruszanie się. Gdy cieszymy się pełną sprawnością fizyczną, możemy nawet ich nie zauważać. Jednak wraz z upływającym czasem i pogarszającym się stanem zdrowia lub niepełnosprawnością, nagle widzimy, jak wiele trudnodostępnych miejsc jest w otaczającej nas przestrzeni. Do najpopularniejszych barier architektonicznych należą schody. Jako firma Windy Schodowe od prawie 15 lat zajmujemy się montażem krzesełek schodowych i wind zarówno w prywatnych domach, jak i w szkołach, przychodniach czy urzędach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak możesz zlikwidować bariery w swoim domu i jaka jest cena krzesełka krzywoliniowego.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe
Krzesełko schodowe cena

Krzesełko schodowe – co to jest?

Urządzenie dźwigowe na schodach to urządzenie, które ułatwia osobom niepełnosprawnym i seniorom samodzielne pokonywanie schodów. Od lat cieszy się coraz większym powodzeniem, a rosnąca popularność windy schodowej dowodzi, że warto szukać rozwiązań, które pozwolą na dłuższe zachowanie samodzielności i aktywnego stylu życia.

W tym artykule dowiesz się, jaka jest cena krzesełka krzywoliniowego oraz dlaczego jest ona wyższa niż urządzenia na schody proste. Poznasz też sprawdzony sposób na to, aby obniżyć koszt likwidacji barier architektonicznych.

 

Ile kosztuje krzesełko schodowe krzywoliniowe?

Dostępne w naszej ofercie krzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift Modul AIR kosztuje od 34 tysięcy złotych. To nowoczesne urządzenie, wyposażone w szereg zabezpieczeń, np. kontrolę prędkości przejazdu, czujnik sprawdzający przejezdność toru jazdy.

Dlaczego winda krzesełkowa krzywoliniowa jest droższa?

Zastanawiasz się pewnie, dlaczego cena krzesełek na torze krzywoliniowym jest zauważalnie wyższa niż urządzeń na torze prostym. Wynika to z faktu, że każda szyna jezdna na schody zabiegowe musi być indywidualnie zmierzona, zaplanowana i wykonana. Na szczęście producent krzesełka, firma Otolift zdecydowała się wprowadzić innowacyjny sposób projektowania i wykonywania szyny jezdnej. Polega on na tym, że szyna komponowana jest z wielu krótkich elementów, które umożliwiają niemal dowolne wyprofilowanie toru. Dzięki temu nie jest konieczne fabryczne kształtowanie gotowej szyny. Wystarczy tylko złożyć odpowiednie elementy w całość. Aby lepiej to sobie wyobrazić, pomyśl o klockach Lego. Zestawienie wielu małych, standardowych klocków pozwala stworzyć różnorodne konstrukcje. Tak samo złożenie krótkich fragmentów szyny jezdnej pozwala dopasować ją do różnych schodów. Przeczytaj więcej o tym, jak powstaje szyna jezdna krzesełka Otolift Modul AIR.

W dalszej części artykułu podpowiemy, jak kupić krzesełko schodowe taniej.

Krzesełko domowe

Chcesz kupić krzesełko schodowe tanio? Skorzystaj z dofinansowania

Jeśli masz orzeczenie o niepełnosprawności, kupując windę krzesełkową skorzystaj ze wsparcia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. PRFON dysponuje środkami, które może przeznaczyć na likwidację barier architektonicznych. Jeśli wiesz, że krzesełko schodowe umożliwi Ci codzienne funkcjonowanie, złóż wniosek o dotację.

Gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie z PFRON?

Wypełniony wniosek o wsparcie finansowe z PFRON złóż w odpowiednim urzędzie. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, zwróć się do jednej z tych instytucji: PCPR, MOPS lub MOPR. Dowiedz się, jakie dokumenty musisz przygotować i pozostawaj w kontakcie z urzędem. Dzięki temu dowiesz się o terminach naboru do programu dofinansowań. Dobrą wiadomością jest to, że w części wydziałów, wnioski przyjmowane są przez cały rok. Koniecznie sprawdź, jaką praktykę dysponowania środkami z PFRON prowadzi urząd w Twojej miejscowości.

Jak skorzystać z dofinansowania pfron?

O ile dofinansowanie obniży cenę krzesełka schodowego?

Dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych przyznawane jest procentowo i może wynieść nawet 95% wartości urządzenia. Przeważnie jednak jest ono nieco niższe i kształtuje się na poziomie 60-85% ceny windy schodowej.

Zobacz, ile zaoszczędzisz, kupując krzesełko schodowe z dofinansowaniem:

  • 34 000 złotych – od takiej kwoty zaczynają się ceny krzesełka schodowego krzywoliniowego Otolift Modul AIR.
  • 5 100 złotych – to koszt, jaki poniesiesz przy dofinansowaniu na poziomie 85%
  • 13 600 złotych – tyle zapłacisz, jeśli uzyskasz dofinansowanie w wysokości 60%

Widzisz więc, że nawet dofinansowanie w wymiarze 60% oznacza bardzo konkretne oszczędności. Dlatego nie zwlekaj, tylko jak najszybciej zacznij gromadzić dokumenty wymagane przy składaniu wniosku, a następnie skontaktuj się z odpowiednim urzędem i dowiedz o terminy naboru.

Jaka jest cena krzesełka krzywoliniowego? – Podsumowanie

Standardowo ceny krzesełka krzywoliniowego zaczynają się od ok. 34 tysięcy złotych. Koszt urządzenia wynika między innymi z zastosowania szeregu zabezpieczeń, najwyższej jakości wykonania i konieczności indywidualnego dopasowania toru jezdnego do konkretnych schodów. Na szczęście, możesz kupić windę schodową z dofinansowaniem PFRON. Skontaktuj się z nami, nasi doradcy podpowiedzą Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia i ubieganiu się o wsparcie z Funduszu.

Skontaktuj się z naszym doradcą