Winda przyschodowa Otolift Two na schody krzywoliniowe

Szukasz nowoczesnego i eleganckiego urządzenia do transportu po schodach w Twoim domu? Produkty firmy Otolift zostały zaprojektowane właśnie dla Ciebie. To niezawodne urządzenia, zapewniające bezpieczne i komfortowe użytkowanie przez długie lata oraz estetyczny wygląd dopasowany do najbardziej wymagających wnętrz.

Krzesełko schodowe Otolift Two to innowacyjny produkt, który robiony jest zawsze pod konkretne zamówienie. Zlikwiduję barierę architektoniczną na schodach krzywoliniowych wewnątrz Twojego domu lub w budynku wielomieszkaniowym oraz na zewnątrz.

Obsługa krzesełka schodowego dla osób seniorów – Otolift Two

Krzesło przyschodowe Otolift Two zostało zaprojektowane tak, aby jego obsługa była intuicyjna, a użytkowanie w pełni bezpieczne dla osób w każdym wieku. Aby wprawić urządzenie w ruch, należy użyć joysticka znajdującego się na podłokietniku lub użyć pilota zdalnego sterowania. Zanim jednak rozpoczniemy jazdę wzdłuż schodów, należy wygodnie usiąść na siedzisku krzesełka i zapiąć pasy bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, że krzesełko jest wyposażone w szereg funkcji zabezpieczających takich jaki czujniki zatrzymujące windę po napotkaniu przeszkody czy blokady uniemożliwiające poruszanie się krzesełkiem, gdy nie jest ono w pełni rozłożone (np. przy złożonym podnóżku lub podłokietnikach).

Instrukcja obsługi krzesełka schodowego

Krzesło krzywoliniowe dla osób starszych – cechy i wyposażenie

Niezawodne krzesło krzywoliniowe dla osób starszych Otolift Two zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Poznaj cechy i wyposażenie tego urządzenia:

  • Winda schodowa Otolift jest przystosowana do zmiennych warunków atmosferycznych, dzięki czemu możesz z niej korzystać na zewnątrz budynku.
  • Udźwig urządzenia standardowo wynosi 130 kg, jednak na życzenie możesz otrzymać krzesełko z udźwigiem nawet 150 kg.
  • Wszystkie krzesełka są przygotowywane pod konkretne schody i zamówienie – przed dostarczeniem urządzenia możesz wybrać kolor jego tapicerki oraz szyny jezdnej.
  • Większość krzesełek można zamontować do stopni schodów jednak Otolift umożliwia również montaż do ściany.
  • Otolift TWO posiada obracane siedzisko – wygodne i bezpieczne zsiadania i wsiadanie na krzesełko.

Koszt krzesła schodowego dla seniorów

Na ostateczną cenę krzesełka schodowego ma wpływ wiele czynników, takich jak: długość szyny jezdnej czy dodatkowe wyposażenie. W skład dodatkowego wyposażanie wchodzi m.in. składana szyna, automatycznie obracane siedzisko oraz wybór tapicerki np. ze skóry. Jednak możemy przyjąć, że koszt tego urządzenia zaczyna się od 25 000 zł wzwyż.

Specyfikacja urządzenia

Krzesełko porusza się po aluminiowej szynie, która jest montowana do schodów prostych. Standardowa długość szyny wynosi 5 m – oczywiście ta długość może zostać skrócona lub przedłużona w razie potrzeby. Montaż szyny jest możliwy po prawej jak i po lewej stronie schodów. Poznaj dane techniczne krzesełka.

Poznaj pozostałe krzesełka schodowe na torze krzywoliniowym:

Szukasz krzesełka na torze prostym? Przeczytaj:

Poznaj parametry krzesełka schodowego Acorn Superglide:

 

Udźwig 130 kg (lub 150 kg w opcji)
Moc 0,3 kW
Prędkość podróżowania Poniżej 0,15 m/s
Typ napędu Zębatka
Zasilanie 24V DC / 230V ~50Hz
Szyna Stalowa
Sterowanie Joystick lub zdalne (pilot)
Minimalna szerokość schodów 70 cm
Kąt nachylenia schodów 0°-60°
Okres gwarancji 24 miesiące