Krzesełko schodowe Acorn A180 na torze krzywoliniowym

Acorn A180

Wybierając krzesełko schodowe Acorn A180 nie musisz rezygnować z samodzielności i możesz rozwiązać problem jakim jest pokonywanie schodów w Twoim domu.

Firma Acorn oferuję dwa bliźniacze urządzenia – krzesełko Superglide i model A180 przeznaczony do montażu na schodach krzywoliniowych, którego charakterystyką zajmiemy się w niniejszym artykule.

Montaż krzesełka przyschodowego Acorn A180

Acorn A180 można zamontować niemalże na każdych schodach o kształcie łuku, a jego wąska i estetyczna szyna pasuje do schodów bez konieczności ingerencji w ich konstrukcję. Z krzesła schodowego na torze krzywoliniowym możesz korzystać wewnątrz budynku np. w Twoim domu, czy w bloku jako pomoc w pokonaniu schodów do mieszkania. Urządzenie może być również używane przez wielu mieszkańców bloku znajdujących się na różnych piętrach budynku. Schody drewniane, betonowe, a może marmurowe? Nie martw się o rodzaj Twoich schodów, urządzenie może zostać zainstalowane do każdego typu schodów, mocowane jest do stopni po lewej lub po prawej stronie.

Poznaj funkcje i wyposażenie krzesełka schodowego Acorn A180

Urządzenie to zawiera liczne funkcje zapewniające komfort, bezpieczeństwo i gwarantujące niezawodne użytkowanie przez długie lata. Samopoziomujący system transportowy przesuwa krzesełko po niskoprofilowej szynie oraz automatycznie reguluje prędkość jazdy po łuku. Krzesełko zostało wyposażone w pasy bezpieczeństwa oraz czujniki zatrzymujące urządzenie, gdy napotka na schodach przeszkodę.

Podobnie jak w pozostałych modelach krzeseł schodowych, obsługa krzesełka jest bardzo prosta możesz sterować urządzeniem za pomocą joysticka umieszczonego w podłokietniku lub za pomocą pilota zdalnego sterowania. A funkcja łagodne startu oraz zatrzymania się, to gwarancja jeszcze większego komfortu podczas poruszania się po schodach.

Specyfikacja urządzenia

Krzesełko porusza się po aluminiowej szynie, wynoszącej maksymalnie 30 metrów długości (wjedzie nawet na 4 piętro!). Krzesełko składa się z podłokietników, podnóżka i siedziska, które można złożyć, gdy krzesło nie jest używane. Po złożeniu krzesełka można użyć specjalnej funkcji parkowania, która z kolei pozwoli na uniknięcie blokowania schodów. Poznaj dane techniczne krzesełka.

Poznaj pozostałe krzesełka schodowe na torze krzywoliniowym:

Szukasz krzesełka na torze prostym? Przeczytaj:

Specyfikacja krzesełko krzywoliniowego Acorn:

 

Udźwig 120 kg
Moc 0,375 kW
Prędkość podróżowania Poniżej 0,15 m/s
Typ napędu Zębatka
Zasilanie 24V DC / 220V-230V ~50Hz
Szyna Aluminiowa
Sterowanie Joystick lub zdalne (pilot)
Minimalna szerokość schodów 75 cm
Kąt nachylenia schodów 0°-58°
Okres gwarancji 12 miesięcy